برطرف کردن لینک های ۴۰۴ داخلی

1 28
تفاوت وب سایت و پورتال چیست ؟
بهمن 23, 1398
1 2
چرا مرجعیت برای سئو مهم است؟
بهمن 23, 1398

برطرف کردن لینک های ۴۰۴ داخلی

1 29

یکی از مشکلاتی که بعضا چه کاربر و چه دارنده وب سایت با آن ممکن است مواجه شود، این است که با لینک های ۴۰۴ داخلی مواجه می شود که با کلیک بر روی صفحه مورد نظر نه تنها به صفحه هدایت نمی شود بلکه با خطای ۴۰۴ نشان دهنده عدم پیدا کردن صفحه می باشد، مواجه می شود. اینگونه لینک ها به اصطلاح لینک های شکسته هستند که به راحتی قابل برطرف کردن می باشد. در ادامه بیشتر در مورد لینک های ۴۰۴ داخلی که یکی از ۱۰ خطای رایج در وب سایت ها می باشد و نحوه برطرف کردن آنها خواهید آموخت.


منظور از خطای ۴۰۴ چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که به دنبال مطلبی بوده اید و زمانی که لینک مرتبط با مطلب را پیدا و روی آن کلیک کردید زمانی که به صفحه مورد نظر هدایت می شوید، با عباراتی مانند:

  • ۴۰۴ Error
  • 404 Not Found
  • The requested URL [URL] was not found on this server
  • HTTP 404
  • 404 File or Directory Not Found
  • HTTP 404 Not Found
  • 404 Page Not Found

مواجه شده باشید. اما منظور از این عبارات چیست؟ اگر به زبان ساده بخواهیم بگوییم این است که صفحه مورد نظر یا وجود ندارد یا پیدا نشده است و این دقیقا به معنی عدم وجود صفحه و یا یک لینک خالی نمی باشد. زمانی که شما به جستجو می پردازید و لینک مورد نظر را انتخاب می کنید، مرورگر شما لینک مورد نظر را پیدا می کند و  این درخواست را به سمت سروری که این لینک در آن قرار دارد انتقال می دهد، اما مشکل از آنجایی شروع می شود که سرور اطلاعاتی در مورد آن لینک نداشته باشد. این یعنی یا صفحه مورد نظر شما وجود ندارد و یا وجود دارد ولی لینکی که استفاده شده و در سرور قرار داده شده به صورت کامل نمی باشد و مشکلاتی دارد که به اصطلاح می گویند لینک شکسته وجود دارد.

دلایل به وجود آمدن خطای ۴۰۴

در بخش قبلی در مورد اینکه منظور از خطای ۴۰۴ یا لینک های ۴۰۴ داخلی چیست صحبت شد و دیدیم زمانی که صفحه مورد نظر پیدا نشود، این قبیل خطاها نمایش داده می شود. اما چرا با این صفحات ۴۰۴ مواجه می شویم. دلایل بسیاری وجود دارد از قبیل اینکه همانطور که گفته شد سرور نمی تواند لینک صفحه را پیدا کند یا ممکن است دارنده وب سایت بنا به دلایلی لینک مورد نظر را پاک کرده باشد یا سیستم مدیریت محتوای وب سایت را تغییر داده باشد که بعضا بر روی لینک ها تاثیر می گذارد و یا مدیر وب سایت لینک ها را تغییر داده باشد و یا کاربر آدرس را به اشتباه وارد کرده باشد.خطاها و لینک های ۴۰۴ داخلی چه مشکلی را به وجود می آورد؟

اگر کاربر و کاربران بسیاری به لینکی که به دنبال آن هستند بگردند و روی ان کلیک کنند و با صفحه ۴۰۴ مواجه شوند و این اتفاق برای چندین بار رخ دهد علاوه بر اینکه کاربران اعتماد خود را به وب سایت مورد نظر از دست می دهند باعث می شود که گوگل نیز به وب سایت امتیاز منفی دهد و دیگر صفحه را ایندکس نمی کند و به مرور امتیاز محتوای آن صفحه و تمامی بک لینک های آن را حذف می نماید که این بر سئوی سایت تاثیر بسیار بدی دارد.

روش های رفع خطای ۴۰۴ از سمت کاربر

شاید تا به حال به این مورد دقت نکرده باشید که برخی از این قبیل خطاها را کاربر خود می تواند رفع کند. گاهی اوقات تنها کافی است کاربر کلید F5 از صفحه کلید خود را چندین بار بزند و یا با انتخاب کلیدهای ترکیبی ctrl+F5 کش مرورگر خود را خالی کند و به این ترتیب به صفحه مورد نظر دسترسی داشته باشد. هنگام وارد کردن آدرس URL کاربر باید دقت کافی را داشته باشد زیرا کوچکترین کاراکتر یا حتی قرار دادن فاصله موجب هدایت به صفحه ۴۰۴ می شود.


راه دیگری که وجود دارد این است که اگر با لینک مورد نظر به صفحه هدایت نشدید، می توانید در قسمت آدرس بار به یک دایرکتور بالاتر بروید و مجددا امتحان کنید و زمانی که صفحه ای برای شما لود شد در آن صفحه به دنبال مطلب مورد نظر خود بگردید و اگر مجددا با خطای ۴۰۴ مواجه شدید همین روند را تکرار کنید و به یک مسیر بالاتر بروید. پاکسازی حافظه پنهان مرورگر و پاکسازی کوکی ها یکی دیگر از راهکارها می باشد و در صورت وجود خطای ۴۰۴ در این مواقع بهتر است با مدیریت وب سایت تماس حاصل فرمایید.

روش های رفع خطای ۴۰۴ از سمت وب سایت

زمانی که دامنه وب سایت تغییر می کند و برای مثال از com. به net. و … تغییر می کند، هنگام ورود به صفحات با خطای لینک های ۴۰۴ داخلی مواجه می شویم. در این صورت مدیر وب سایت مجددا باید بررسی نماید که آیا لینک ها به درستی انتقال داده شده اند یا خیر و به تصحیح آن بپردازد. در صورتی هم که انتقالی رخ نداده است اما به ناگاه لینک های وب سایت شما با ارور ۴۰۴ مواجه می شود، باید بررسی نمایید که آیا افزونه جدید نصب شده است یا خیر و آن افزونه را بررسی نمایید. زیرا گاهی بین افزونه ها تداخل ایجاد می شود. همچنین در صورتی که صفحه ای را پاک کرده باشید بهتر است از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده نمایید تا کاربر به صفحه ای مشابه با همان مطلب برود.

رفع خطای لینک های ۴۰۴ داخلی در وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از محبوب ترین CMS ها می باشد. در صورتی که با لینک های ۴۰۴ داخلی مواجه شده باشید می توانید به راحتی با انجام چند تکنیک این خطای لینک های ۴۰۴ داخلی را رفع نمایید. برای مثال ممکن است شما لینکی که انتقال دادید به درستی منتقل شده باشد ولی ارور ۴۰۴ را صفحه مرورگر نمایش می دهد. برای رفع آن کافی است وارد تنظیمات و پیوندهای یکتا و بخش تنظیمات عمومی شده و در قسمت تنظیمات من گزینه دیگری غیر از گزینه ای که انتخاب کردید را انتخاب نموده و آن را ذخیره کنید و بعد از ذخیره مجدد به تنظیمات اولیه خود برگردانید و ذخیره کنید. استفاده از افزونه هایی که لینک های ۴۰۴ داخلی یا به طور کلی لینک های شکسته را مدام بررسی می کند و به شما یا اطلاع می دهد و یا به صورت خودکار رفع می کند.× | چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟