چگونه مدت زمان بیشتری کاربران را در وب سایت خود نگه داریم ؟

1 31
معرفی نرم افزار سئو سایت
بهمن 24, 1398
سئو کلاه خاکستری Grey hat SEO چیست ؟
بهمن 24, 1398

چگونه مدت زمان بیشتری کاربران را در وب سایت خود نگه داریم ؟

اکثر کاربران در کمتر از ۵۹ ثانیه و یا کمتر یک وب سایت را ترک می کنند . اگر شما نمی خواهید که این اتفاق برای وب سایت شما بیفتد پس لطفا این مقاله را مطالعه نمایید . در این مقاله به موارد زیر خواهیم پرداخت .

چرا باید شما به وب سایت خود اهمیت دهید.

چرا شما باید به Bounce Rate  سایت خود اهمیت دهید

ضریب بازگشت یکی از اصطلاحات بازاریابی است . و این به این معنی است که نرخ بازده بالا نشان دهنده یک سایت ضعیف است. و میزان بازده پایین به این معنی است که همه چیز هموار است آن سایت به درستی کار می کند . پس این موضوع بسیار مهم است که به ضریب بازگشت سایت خود اهمیت دهید . پس شما در جهت پایین آوردن ضریب بازگشت سایت خود باید به نکات کلیدی توجه ویژه ای داشته باشید .

جذب یک کاربر به سایت و ایجاد انگیزه در نگه داشتن وی در سایت و سپس تبدیل وی به یک مشتری می تواند کار بسیار مشکلی باشد . مدیر یک وب سایت باید ایجاد مطالب نادرست و متراکم کردن کاربران از وب سایت را به حداقل رسانده و در ایجاد ترافیک برای وب سایت خویش بکوشد .

در اینجا به مجموعه ای از اعمال و رفتاری که باعث میشود که مخاطب سایت شما را ترک کند می پردازیم :

طراحی سایت شما قدیمی است

یکی از دلایل بسیار مهمی که کاربر وب سایت شما را در کثری از ثانیه ترک می کند وجود یک سایت قدیمی است . بسیار تاسف بار است که با وجود یک وب سایت قدیمی ضریب بازگشت سایت بالا برود . طراحی سایت بسیار مهم است . وقت آن رسیده که برای ارتقای مهارت خود حرفه ای ظاهر شوید.

محتوای وب سایت شما برای خواندن دشوار است

از دلایل مهم ترک یک کاربر از سایت شما دشوار بودن یک محتوا است . باید در نظر داشته باشید که منظور از طراحی فقط رنگ نیست . باید از گرافیک و عکس در محتوای خود استفاده کنید . همچنین فونت ها و رنگ متن زمینه ای که استفاده می کنید بسیار مهم است . همه این موارد می تواند کمک کند تا کاربر محتوای یک وب سایت را به راحتی خوانده و هضم کند . و اگر نتواند به راحتی متن را بخواند به راحتی وب سایت را ترک می کند .

سایت شما به پلاگین های منسوخ متکی است

اگر محتویات سایت خود را در فایل های فلش ذخیره کرده اید باید توجه داشته باشید که باید اقدام به نصب و جایگذاری نسخه های جدیدتر و به روز تر از پلاگین های قدیمی کنید . شما می تواند با استفاده از HTML5 برای تمام فیلم ها و انیمیشن ها خود استفاده کنید . برای دادن یک تجربه مفید تر و به روز تر به کاربرانی که نمی خواهند یک ویدیو را تماشا کنند .

استفاده از تبلیغات فراوان در وب سایت

زمانی که شما کاربر را با انواع آگهی ها غرق کنید نه تنها باعث خشم کاربر می شود بلکه باعث می شود به سرعت وب سایت شما را ترک کند . این مورد در وب سایت هایی که خدماتی را به طور رایگان در اختیار کاربر قرار می دهند بسیار دیده می شود .

استفاده از فایل های ویدیویی مزاحم که قابلیت پخش اتوماتیک را دارند

کاربران ترجیح می دهند که محتوای آنلاین صفحات را خود با سلیقه و با توجه به نیاز خود انتخاب کنند . دانلود خودکار یک فایل ویدیویی و یا یک فایل صوتی نه تنها باعث ایجاد مزاحمت برای کاربر می شود بلکه یکی از دلایل بسیار مهم برای ترک کاربر از وب سایت شما وجود همین فایل صوتی و یا تصویری اتوماتیک است .

ساختار ناوبری شما نامعلوم و بد است

اصولا کاربران در یک وب سایت به دنبال یک موضوع خاص و یا یک اطلاعات خاص می گردند . نباید اجازه دهید تا به یک پیچ و خم به ظاهر بی پایان و بی نتیجه که خود نتیجه ی یک ناوبری ضعیف است گرفتار شوند . این ناوبری که در اینجا از آن صحبت به میان آمد می تواند متشکل از منوی اصلی وب سایت و یا هر چیزی که کاربر به منظور آن باعث سردرگمی شود . در واقع زمانی که ناوبری پیچیده و ناهماهنگ باشد منجر به خشم و سردرگمی کاربر می شود . 

ملزم بودن به ثبت نام

محتوای عالی یک وب سایت می تواند مانند یک دروازه فروش برای یک وب سایت تلقی شود . اما زمانی که در یک وب سایت کاربر را ملزم به ثبت نام می کنید باعث می شود ضریب بازگشت سایت بالا برود . همانطور که فرصت های ثبت نام را ایجاد می کنید، از خود بپرسید که آیا هر زمینه ای که اضافه می کنید ضروری است .

سایت شما فاقد شخصیت است


2 1

شخصیت نام تجاری در وب سایت شما و در مبارزات بازاریابی شما اهمیت دارد. ارتباطی میان مارک های تبلیغاتی در کشورهای مختلف و قدرت روابط مصرف کننده ای که آنها تولید می کنند وجود دارد . در زیر نموداری از کلمات خاص مورد استفاده برای توصیف شخصیت مربوط به کشورهای مختلف در سراسر جهان است . در حالی که ویژگی های شخصیتی که “ایده آل” در نظر گرفته می شوند، از کشور به کشور متفاوت است . به سادگی داشتن یک شخصیت ثابت، بخش مهمی از موفقیت کسب و کار است.

سایت شما در سرعت بارگذاری بسیار ضعیف است

 تحقیقاتی که شرکت KISSmetrics در این زمینه داشته گزارش می دهد که زمان بارگیری در مورد عملکرد وب سایت مهم است

در اینجا برخی از آمار کلیدی از تجزیه و تحلیل آنها وجود دارد .

۴۷٪ از مصرف کنندگان انتظار دارند که یک صفحه وب دو ثانیه یا کمتر بارگیری شود

اگر سرعت بارگذاری بیشتر از ۳ ثانیه طول بکشد ۴۰% افراد سایت را ترک می کنند

حتی یک تاخیر یک ثانیه (یا سه ثانیه انتظار) رضایت مشتری را حدود ۱۶٪ کاهش می دهد

اگر هنوز اقدام به بهینه سازی سرعت وب سایت خود نکرده اید این کار را در بالاترین برنامه روزانه خود قرار داده و به سرعت این کار را انجام دهید .

پیشنهادات دروغین برای یک وب سایت جذاب نیست

ایجاد یک پیشنهاد قانع کننده خوب است، اما آیا به مخاطبان شما مربوط است؟ و برای مخاطب شما پیشنهاداتتان مهم است . بنابراین آیا این موضوع را به شکلی جذاتب به مخاطبان خود نمایش می دهید .

مزایای محصول شما مشخص نیست

اگر ویژگی های محصول خود را با مشتریان خود به وضوح در وب سایت خود به اشتراک نگذارید، پس مطمئنا آنها را مجبور نخواهید کرد تا عملیات خرید را انجام دهند .مورد کلاسیک اصلی iPod اپل را در نظر بگیرید. در اینجا دو روش مختلف که در وب سایت آنها دیده می شود آورده شده است :


1 6

خریداران اولیه اپل در مورد ۱ گیگابایت یا MP3 مورد توجه قرار نگرفتند – آنها در مورد توانایی گرفتن هزاران آهنگ با آنها در هر کجا که رفتند، مراقبت کردند.

سایت شما قابلیت واکنش گرا یا Responsive را ندارد

به روز رسانی الگوریتم اصلی گوگل در به کارگیری تلفن همراه گوگل مهم است، بنابراین اگر سایت شما برای دستگاه های تلفن همراه پاسخگو نیست، احتمالا در رتبه بندی جستجوی صفحات با تلفن همراه به طور قابل توجهی از دست خواهید داد.

× | چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟