قوانین و مقررات

قوانين و ضوابط استفاده از خدمات دامین و میزبانی وب در داده پردازان خاورمیانه

لطفا به صورت کامل موارد زير را مطالعه نمائيد . رعايت اين مطالب برای کاربران الزاميست:

با توجه به  تغییر قوانین  بین المللی  انفورماتیک و سایر قوانین که  جنبه  آمره دارد و از حیطه اقتدارات داده پردازان خاورمیانه  خارج می باشد  امکان اعمال  تغییراتی در مواد و مفاد  فرم تنظیمی در آتی می باشد  این تغییرات  به  همراه آخرین تاریخ اعمال تغییرات در وب سایت داده پردازان خاورمیانه می باشد بنابراین مشتری نمی تواند به کاتالوگ اکتفا کند .

در صورت عدم رعايت مقررات مندرج در فرم ، مجموعه داده پردادزان مجاز است ، سرويس مشتری را بدون عودت هزينه پرداختي قطع نمايد .

1. مالکیت دامنه و هاست :

داده پردازان خاورمیانه تنها کسی را به عنوان مالک واقعی دامنه و هاست می شناسد که دامنه و هاست را خریداری و به نام خود ثبت نموده باشد ، مگر اینکه به وجه ملزمی نمایندگی او در خرید و به ثبت رساندن دامنه و هاست ،  محرز و مشخص شده  باشد بنابراین در صورتی که مشتری برای خرید دامنه و هاست ، نماینده بفرستد و این نماینده بنام شخص خودش ثبت نماید ، داده پردازان خاورمیانه مسئولیتی در این زمینه عهده دار نبوده و نماینده مالک دامنه و هاست می باشد.خواهشمند است دقت لازم را در این زمینه مبذول شود .

2. امور مالي :

2-1    از آنجائي که بلافاصله پس از سفارش مشتری ، مجموعه داده پردازان خاورمیانه اقدام به ثبت دامين می کند ،مبلغ پرداختی جهت ثبت دامين تحت هيچ شرایطی قابل عودت نمي باشد. پکیج های میزبانی وب تا هفت روز دارای ضمانت عودت وجه به میزان 75 درصد مبلغ پکیج ،  می باشند .

2-2     در صورتي که مشتری از ظرفیت های اختصاص يافته خود بيشتر مصرف کند ( فضا ، پهنای باند و … ) موظف به پرداخت هزینه  اضافه مصرف مي باشد .

2-3  با توجه به قاعده تسبیب و قاعده لاضررولاضرارو قانون مسئولیت مدنی مصوب 1339 ، هرگاه مشتری اعم از حقیقی یا حقوقی از طریق اقدامات خود سبب ورود ضرروزیان به مجموعه داده پردازان را فراهم نماید موظف است ، ضرروزیان وارده را جبران نماید.

3. محتويات سايت :

3-1    محتويات وب سايت بايد 100% مطابق قوانين جمهوری اسلامي ايران باشد .

3-2    مشتری مجاز به استفاده از وب سايت خود در زمينه هک و کرک و کليه شاخه ها و زير شاخه های آن نمی باشد .

3-3    مشتری مجاز به قرار دادن برنامه های عبور از فيلتر بر روی وب سايت خود نمی باشد .

3-4    مشتری مجاز به قرار دادن برنامه های شامل قوانين کپي رايت بر روی وب سايت خود نمی باشد .

توجه : در صورت مسدود شدن وب سايت توسط مسئولين ذيربط ، هيچ مسئوليتي به عهده مجموعه داده پردازان نمي باشد .

3-5    از آن جایی که نام کاربری و کلمه عبور وب سایت در اختیار مشتری بوده ورود و کنترل محتویات وب سایت توسط مشتری انجام می شود ، لذا داده پردازان خاورمیانه هیچ مسئولیتی در قبال محتویات وب سایت نخواهد داشت و کلیه مسئولیتها به عهده مشتری می باشد .

4. منابع :

4-1    مشتری نبايد بيش از فضای اختصاص يافته خود مصرف نمايد . مواردی که موجب اشغال شدن فضا مي شود عبارتند از ( حجم فايل های upload شده به سرور ، حجم ايميل های رسيده ، حجم بانک های اطلاعاتي برنامه )

4-2     مشتری نبايد بيش از حجم تخصیص یافته برای تبادل اطلاعات را مصرف کند. مواردی که موجب مصرف حجم تخصیص یافته مي شوند ، عبارتند از (ارسال فايل به سرور ، دانلود برنامه از سايت ، ارسال و دريافت ايميل )

4-3      مشتری مي تواند حداکثر 1 درصد ظرفيت CPU سرور را مصرف کند. برنامه هائي که محاسبات سنگين دارند ظرفيت زيادی از CPU را مصرف ميکنند. مصرف بيش از حد ظرفيت CPU موجب کند شدن سرور و ديگر وب سايت های ثبت شده در آن مي شود در صورت نیاز به چنین برنامه هایی ، سرویس اجاره سرور مجازی ویا سرور اختصاصی پیشنهاد می گردد .

4-4   مشتری در هر روز حداکثر می تواند 200 ایمیل ارسال و300 ایمیل دریافت نماید ،. ارسال بيش از این مقدار در جامعه بين المللي به عنوان SPAM (هرزنامه ) شناخته شده و باعث غیر فعال گردیدن سایت مشتری می گردد و برای فعال شدن مجدد سایت ،  مشتری موظف به پرداخت 100 هزار تومان جریمه برای بار اول و در صورت تکرار ، سرویس ایمیل برای همیشه غیر فعال می گردد.

4-5      هر هاست ارائه شده به مشتری فقط جهت ميز باني 1 دامين مي باشد ، در صورت تخلف و ميزباني بيش از يک دامين هزينه به تعداد میزبانی هاست دريافت مي شود .

4-6     در صورتی که مشتری با حذف شاخه های اصلی وب سایت ( htdox,www,logfile,log,db,special.( موجب از کار افتادن وب سایت شود ، داده پردازان خاورمیانه با اخذ جریمه معادل 25 درصد مبلغ هاست ، ظرف 4 روز کاری هاست را تغییر خواهد داد .

5. امنيت اطلاعات :

5-1  مشتری موظف است رمز دامين و هاست خود را پس از دريافت سريعا تعويض نمايد ،  حفاظت از رمز جديد دامين و هاست به عهده مشتری مي باشد و مجموعه داده پردازان هيچ مسئوليتي در این رابطه ندارد.

5-2  مشتری مي بايست از اطلاعات وب سايت ( مخصوصا بانک های اطلاعاتي ) بر روی کامپيوتر خود نسخه پشتيبان تهيه نمايد تا در صورت بروز هر گونه اشکال در سرور ، اطلاعات وی از بين نرود . مگر اينکه بابت تهيه نسخه پشتيبان به مجموعه داده پردازان هزينه پرداخت نموده باشد که در اين صورت مسئوليت فوق به عهده داده پردازان خاورمیانه مي باشد . هزینه اولیه بکاپ 15 هزار تومان . هر نسخه پنج هزار تومان .

5-3  کليه فايل های درون شاخه اصلي سايت ( www , htdocs ) قابل مشاهده و دسترسي برای عموم مي باشد ، از قراردادن فايل های خصوصي مثل بانک اطلاعاتی در اين شاخه خود داری فرمائيد .

6. تمديد خدمات :

6-1      مشتری در صورت تمايل به تمديد وب سایت ، موظف است حداقل 5 روز کاری مانده به اتمام زمان آن جهت تمديد با مجموعه داده پردازان تماس گرفته در غير اين صورت هيچ مسئوليتي به عهده مجموعه داده پردازان نمي باشد.

6-2   در صورت عدم تمدید سایت تا روز انقضاء ، از آن تاریخ مالکیت سایت توسط مشتری ، منقضی بوده و داده پردازان خاورمیانه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد .

6-3     کليه اطلاعات درون  هاست  شما پس از منقضی شدن  مدت استفاده  از وب سایت از بين خواهد رفت ،  پس در صورتي که به فايل های فوق نيازمنديد و تمایل به تمدید وب سایت نداريد قبل از انقضاء مدت استفاده ،  فايل ها را بر روی کامپيوتر خود دانلود و ايميل ها را توسط برنامه outlook دريافت نمائيد . لازم به ذکر است که در غير اين حالت ، مجموعه داده پردازان در صورت امکان بازيابي اطلاعات هزينه آن را دريافت مي نمايد .

نکته 1: مشتری مي تواند ، هر زماني حتی زودتر از موعد انقضاء اقدام به تمديد وب سایت نمايد و يا از ابتدا ، وب سایت را برای چند سال ثبت کند .

نکته 2: با توجه به قوانين جديد ICANN ، دامين پس از انقضاء به مدت 3 ماه قفل شده و قابل تمديد نمي باشد . اين مطلب به اين معني است که وب سايت در صورتي که در انتهای سال تمديد نشود حداقل به مدت 3 ماه از کار خواهد افتاد و در پايان اين مدت دامين جهت ثبت عموم آزاد خواهد شد و هر شخصي قادر به ثبت آن مي باشد . لذا در صورتي که وب سايت شما دارای اهميت مي باشد ، تا زماني که انحصارا در اختيار شماست ( در مدت قرارداد ) آن را برای سالهای آينده تمديد نمائيد. توجه : در صورت گذشت 3 ماه ا ز تاریخ انقضای دامین ، با هیچ هزینه ای و به هیچ روشی امکان فعال سازی دامین وجود ندارد .

7. خدمات پشتيباني :

7-1      آموزش استفاده  از اينترنت ، دامين ، هاست ، طراحي و  برنامه نويسي  به عهده  مجموعه داده پردازان  نمي باشد  و مشتری  بايد اطلاعات  اوليه  را  داشته  باشد و  يا  از راهنما های موجود در سايت و يا cd راهنمای داده پردازان خاورمیانه استفاده نماید .

( راهنمای دامين ، هاست و ایمیل ) .

7-2 خدمات پشتيباني داده پردازان خاورمیانه از طريق بخش پرتال کاربران ارائه می گردد لطفا نام سايت ( در صورت امکان شماره قرارداد ) و مشکل خود را به صورت کامل ، حداکثر در 3 يا 4 خط ارسال نمائيد . بدیهی است جواب گوئي به ايميل های  بلند و چند صفحه ای امکان پذیرنمی باشد .

7-3      بار گذاری وب سايت به عهده مشتری مي باشد و ارائه این سرویس  توسط داده پردازان خاورمیانه ، با اخذ هزینه هر مگابایت 6000 تومان امکان پذیر می باشد .

( راهنمای فارسي ارسال فايل به سرور همراه برنامه آن هم در cd راهنمای و هم در سايت به صورت رايگان در اختيار شما ميباشد ) .

7-4      در صورتی که رمز خود را فراموش نمودید با مجموعه داده پردازان تماس بگیرید، رمز فقط به مالک سایت ارائه می شود ( هيچگونه اطلاعات امنيتي از جمله رمز وب سايت از طريق پیام کوتاه ارسال نمي شود ) .

8. تغييرات :

8-1      نام دامين و يا هاست نه از لحاظ فني و نه قانوني قابل تغيير نمي باشد.

8-2   مشتری مي تواند با پرداخت مابه التفاوت + 15000 تومان سرور خود را تغییر دهد .

در صورتي که مشتری هاست ارزانتری را انتخاب نمايد فقط مي بايست مبلغ 15000 تومان را پرداخت نمايد .

8-3       مشتری ميتواند با پرداخت هزينه ، ظرفيت ها  و محدوديت های  هاست خود را تغيير دهد.( تعداد ايميل ، حجم پهنای باند ، تعداد بانک های اطلاعاتي و … )

9. حوادث غیر مترقبه :

در صورت بروز هر گونه حادثه غیرمترقبه و سایر عوامل خارج از اختیارات طرفین از قبیل  جنگ ، اعتصاب ، اغتشاش عمومی ، صاعقه ، آتش سوزی ، زلزله ، سیل ، اثرات موضعی خورشید بر روی ماهواره ها ، وضع قوانین و مقررات و دستورالعمل های دولتی ، قطع خطوط مخابراتی شهری ، تحریم ، هیچگونه مسئولیتی در قبال قطع سرویس و نیز سایر موارد تا زمان رفع حوادث غیر مترقبه متوجه طرفین نمی باشد بدیهی است در صورت بازگشت اوضاع به حالت عادی و در اولین زمان ممکنه نسبت به انجام تعهدات اقدام خواهد شد و طرفین حق هر گونه ادعایی نسبت به یکدیگر را از خود سلب می نمایند .

تبلیغات:

استفاده از اسامی، عکسها و اطلاعات خاص بکار رفته در وب سایت و کاتالوگ داده پردازان خاورمیانه در سایت مشتری یا نماینده  بدون اخذ مجوز از این مجموعه ممنوع می باشد و مورد پیگرد قرار می گیرد.

در صورت تمایل مشتری به واگذاری مالکیت به دیگری ، مشتری کتبا مالک جدید را به داده پردازان خاورمیانه معرفی نموده و کلیه حقوق را به وی واگذار می نماید .

× | چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟